Pardubická muzika

Dechová hudba má na Konzervatoři Pardubice dlouholetou tradici. Téměř od založení školy fungovala v různých formách při dechovém oddělení a reprezentovala ji při mnoha akcích v regionu. V roce 2012 byl založen soubor Banda di Feste, který se zpočátku věnoval výhradně klasické české dechovce. Postupem času se začal zaměřovat na hudbu taneční a populární, takže na dechovku v repertoáru nezbývalo tolik místa. Banda di Feste se proto postupně rozdělila na dvě samostatně fungující tělesa, big band a dechovou hudbu, která nese název Pardubická muzika.
Kapela ctí klasické české obsazení – dva klarinety, dvě křídlovky, dvě baskřídlovky, dvě trubky, trombon, tuba, bicí a zpěv. Ačkoliv členové kapely studují klasickou hudbu, hrají dechovku s velkou chutí, smyslem pro stylovost a pokorou k tradici. Kvalita jednotlivých hráčů dává této ambiciózní kapele naději, že se bude řadit mezi reprezentativní tělesa nejen konzervatoře, ale také města Pardubic a Pardubického kraje. 
V roce 2022 Pardubická muzika podnikla turné po USA a koncertovala ve Valdštejnské zahradě Senátu parlamentu České republiky.
Kapelu vede pedagog Konzervatoře Pardubice Michal Chmelař, první trumpetista Komorní filharmonie Pardubice. Je zároveň kapelníkem dechové hudby Křídlovanka, se kterou se stal dvakrát vítězem mistrovství Evropy v interpretaci české a moravské dechovky v kategorii profesionálních souborů. Jeho zkušenosti a dlouholetá praxe jsou zárukou, že dechová hudba Pardubická muzika naváže na nejlepší tradice dechové hudby v Čechách. 

kontakt na kapelníka: Michal Chmelař DiS. (e-mail: michal.chmelar@konzervatorpardubice.eu)