Banda di Feste

přidáno: 30. 10. 2012 15:14, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 24. 11. 2015 7:34 ]

Dechovka Konzervatoře Pardubice

 
Ve školním roce 2012/2013, přesněji řečeno 1. září 2012 byl na Konzervatoři Pardubice založen nový soubor – dechový orchestr. Vzhledem k tomu, že se jedná o početně menší seskupení studentů školy  čítající   12  kmenových  hráčů  s  předpokladem  určité  varialibity,  byl  přijat  název          
KOMORNÍ DECHOVKA KONZERVATOŘE PARDUBICE
nově

Banda di Feste

Vedoucím souboru byl ředitelem školy Mgr. Daliborem Hlavou  jmenován pedagog školy, Mgr. Jaromír Hönig.
Základní obsazení činí Es-klarinet (nebo flétna), 2 klarinety, 2 křídlovky, tenor, baryton, trombón, tuba, bicí a 2 sólisté – zpěváci.
Repertoár se postupně buduje a vychází jednak z „klasického dechovkové literatury“, doplněné partiturami z oblasti taneční a zábavné hudby.
První vystoupení souboru se uskutečnilo v neděli 30. září 2012 na nádvoří pardubického zámku při příležitosti slavnosti dožínek, organizovaných Pardubickým krajem. Toto první vystoupení bylo přijato posluchači velmi dobře a soubor obdržel poděkování od zřizovatele Konzervatoře Pardubice, jímž je právě Pardubický kraj.
 Komorní dechovka Konzervatoře Pardubice chce „dechovkový“ repertoár realizovat s potřebnou dávkou profesionální interpretace na vysoké umělecké úrovni. Bude se  postupně zařazovat mezi obdobné soubory vystupující nejen při obdobných akcích, ale i při dalších vhodných příležitostech.