26. 10. 2021 Varhaník Suk laureátem mezinárodní soutěže - BLAHOPŘEJEME

přidáno: 26. 10. 2021 4:40, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 28. 11. 2021 22:36 ]


(foto Adam Suk na soutěži v kostele v Rumii) 
  
Pardubický varhaník Adam Suk (1. roč., ze třídy MgA. Pavla Svobody) uspěl na mezinárodní soutěži „Konkurs Muzyki Organowej“ v Rumii v severním Polsku.  
Ve velké konkurenci získal 2. cenu.  

Adam Suk se v soutěži utkal jak se studenty polských hudebních akademií (Waršawa, Krakow, Katowice, Lodz, Gdansk), tak i s varhaníky ze zahraničí. Šestičlenná mezinárodní porota udělila 1. cenu Anastasii Yourchenko z Ukrajiny, která studuje v Německu. 2. cenu získal Adam Suk z pardubické konzervatoře a také Filip Woźniak z hudební akademie v Gdaňsku. 3. cenu obdržel student hudební akademie ve Wroclawi Jakub Moneta.   

Z přihlášek bylo vybráno 18 mladých varhaníků, kteří obdrželi pozvání do prezenční části soutěže. Soutěž probíhala v kostele s velkým čtyřmanuálovým koncertním nástrojem, a to ve dvou kolech. Z prvního vylučovacího kola postoupili do druhého kola čtyři kandidáti. Adam Suk, úspěšný absolvent Základní umělecké školy Pardubice v Havlíčkově ulici, vítěz mezinárodní soutěže v Irsku v roce 2019 i online varhanní soutěže Organum Regium 2021, v tomto roce nastoupil do prvního ročníku Konzervatoře Pardubice.   Ředitelství Konzervatoře Pardubice blahopřeje k tomuto úspěchu a moc děkuje za skvělou reprezentaci naší školy.    

Mgr. Dalibor Hlava 
ředitel Konzervatoře Pardubice    

Comments