31. 5. 2021 Naši akordeonisté postoupili na světovou akordeonovou soutěž CMA - BLAHOPŘEJEME

přidáno: 31. 5. 2021 13:30, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 31. 5. 2021 13:30 ]
Mezinárodní soutěž „Czech Accordiom Online Competition“, na které studenti akordeonového oddělení Konzervatoře Pardubice získali významná ocenění, byla současně výběrovým kolem pro světovou akordeonovou soutěž CMA. Tuto soutěž pořádá vynikající interpret a pedagog z Francie Frédéric Deschamps, který je prezidentem této soutěže. Ze soutěže „Czech Accordiom Online Competition“ si vybral několik kandidátů do dalšího kola pro soutěž CMA. 
Z České republiky byli vybráni naši dva studenti z třídy Antonína Dvořáka:
V kategorii Junior Kateřina Tůmová (3. ročník denní formy vzdělávání) a v kategorii senior Martin Klimeš (4. ročník kombinované formy vzdělávání). 
Soutěž se koná opět formou online a proběhne začátkem měsíce září. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z nejprestižnějších akordeonových světových soutěží, které se pravidelně zúčastňují nejlepší hráči nejen z celé Evropy, ale i ze zámoří, čeká nás hodně práce i v průběhu letních prázdnin.  

Pedagogové akordeonového oddělení oběma studentům blahopřejí a přejí hodně dalších úspěchů.

Antonín Dvořák
tajemník oddělení akordeonu a kytary

Ředitelství Konzervatoře Pardubice blahopřeje k postupu a přeje všem zainteresovaným mnoho dalších úspěchů. Také děkuje za vzornou prezentaci naší školy.
Mgr. Dalibor Hlava v. r.
ředitel Konzervatoře Pardubice