25. 11. 2019 Velké celostátní hudební klání dopadlo pro Konzervatoř Pardubice velmi úspěšně

přidáno: 27. 11. 2019 7:18, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 28. 11. 2019 23:07 ]
Ve dnech 22. - 24. listopadu 2019 pořádala Konzervatoř Pardubice celostátní 42. ročník soutěžní přehlídky konzervatoří a hudebních gymnázií ČR ve hře na klavír, akordeon, kytaru a v sólovém zpěvu.  
Soutěž se konala v sídle a sálech Konzervatoře Pardubice, Sukova třída 1260, Pardubice, v sále Jana Kašpara v sídle Pardubickho kraje a v sídle ZUŠ Pardubice, Havlíčkova 925,  za finančního přispění MŠMT (ODBOR PRO MLÁDEŽ) a Pardubického kraje. 

Záštitu nad soutěží převzal první náměstek hejtmana Pardubického kraje Ing. Roman Línek, MBA. 

Celkem se zúčastnilo 151 soutěžících ze 13 konzervatoří a hudebního gymnázia. 

Odkaz na stránky soutěže:  

Naši studenti vybojovali tato ocenění: 

OBOR HRA NA KLAVÍR 
1. kategorie 
Magda Velešovská, ze třídy MgA. Jitky Fowler Fraňkové PhD. 
Čestné uznání II. stupně 
 
2. kategorie 
Eunika Pechánková, ze třídy Mgr. Jany Turkové 
Čestné uznání II. stupně

Martina Plocková, ze třídy Mgr. Pavlíny Klokočníkové
Čestné uznání II. stupně

3. kategorie
Sára Suchánková, ze třídy Mgr. Martiny Maixnerové
2. cena
Zvláštní cena za nejlepší interpretaci povinné skladby

OBOR HRA NA AKORDEON
1. kategorie
Kateřina Tůmová, ze třídy Antonína Dvořáka 
Čestné uznání

2. kategorie
Martin Klimeš, ze třídy Antonína Dvořáka
2. cena

Sabina Stehlíková, ze třídy Antonína Dvořáka
3. cena

3. kategorie
Ester Tomášková, ze třídy Antonína Dvořáka
3. cena

OBOR HRA NA KYTARU
Absolutní vítěz
Jan Čonka, ze třídy Anny Hronové

1. kategorie 
Dorota Beňová, ze třídy Petra Saidla
1. cena

2. kategorie 
Jiří Pipek, ze třídy Petra Saidla
1. cena

Denisa Čajanová, ze třídy Petra Saidla
2. cena

3. kategorie
Jan Čonka, ze třídy Anny Hronové
1. cena

Peter Vasko, ze třídy Petra Saidla
2. cena
CENA POROTY za mimořádnou interpretaci skladby Leo Brouwera: Sonata

OBOR SÓLOVÝ ZPĚV
1. kategorie 
Dorota Ryšánková, ze třídy MgA. Hany Medkové, PhD.
Klavírní spolupráce: Mgr. Marie Lexová
1. cena

Eliška Rezková, ze třídy Mgr. Jarmily Chaloupkové
Klavírní spolupráce: Mgr. Marie Lexová
Čestné uznání 1. stupně

2. kategorie
Vojtěch Pošvář, ze třídy Mgr. Jarmily Chaloupkové
Klavírní spolupráce: Vlasta Přidalová
Čestné uznání 1. stupně

Ludmila Pergelová, ze třídy MgA. Hany Medkové, Ph.D.
Klavírní spolupráce: Vlasta Přidalová
Čestné uznání 2. stupně


Ředitelství Konzervatoře Pardubice blahopřeje soutěžícím i jejich pedagogům za vynikající přípravu a vzornou reprezentaci školy.    
Také přeje celému organizačnímu výboru k úspěšnému průběhu soutěže a děkuje za skvělou přípravu.

Mgr. Dalibor Hlava v. r.
ředitel Konzervatoře Pardubice