9. 11. 2019 Úspěšná Bachovská cesta pro naše klavíristky

přidáno: 24. 11. 2019 6:46, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 24. 11. 2019 7:20 ]
7. - 9. 11. 2019 se v Dobřanech u Plzně uskutečnil 1. ročník mezinárodní bachovské soutěže pro klavíristy do 17 let „Bachovská cesta“. Vznik soutěže podpořili Pierre Hantai, Garrick Ohlsson, Mischa Maisky, Jiří Bárta, Václav Luks a další významní umělci. Výkony hodnotila sedmičlenná porota ve složení interpretů na všechny klávesové nástroje z Německa, Maďarska, Polska, Makedonie, Itálie a ČR. Generální partner soutěže C. Bechstein Europe určil v statutu soutěže udílení nedělených cen - jedné 1.,2.,3. a čestných uznání I., II. a III. stupně.   
Soutěžící kategorie konzervatoří a hudebních gymnázií zde provedli půlrecitál z díla J. S. Bacha doplněný světovou literaturou jiného stylového období. Za soutěžní výkon získala Kristýna Klokočníková Čestné uznání I. stupně a Martina Plocková čestné uznání II. stupně. Obě studentky 3. ročníku připravila Mgr. Pavlína Klokočníková. Jednu ze skladeb J. S. Bacha bylo možné zahrát na kopii německého cembala podle originálu Michael Mietke ( Berlín,1710), podle něhož si J. S. Bach nechal v roce 1719 postavit cembalo do Köthenu. K. Klokočníková interpretovala na cembalo povinnou skladbu - Toccatu e moll BWV 914. Ve hře na cembalo ji vede na Konzervatoři Pardubice BcA. Filip Dvořák. 

Ředitelství Konzervatoře Pardubice blahopřeje soutěžícím i jejich pedagogům za vynikající přípravu a vzornou reprezentaci školy.    
Mgr. Dalibor Hlava v. r.
ředitel Konzervatoře Pardubice