28. 10. 2019 Pěvecké oddělení skvěle reprezentovalo naši školu na koncertě v Paříži - blahopřejeme

přidáno: 31. 10. 2019 10:16, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 31. 10. 2019 10:18 ]

Paříž - K příležitosti státního svátku 28. 10. se uskutečnil koncert duchovní hudby v Paříži, ve kterém účinkovali studenti z Konzervatoře Pardubice. Hodinový koncert nabídl díla známých autorů ze všech koutů světa.  

Pardubický kraj (zřizovatel Konzervatoře Pardubice) ve spolupráci s Českým centrem Paříž uspořádal koncert duchovní hudby. Sálem pařížského kostela Église Luthérienne Saint-Jean se linuly tóny varhan a také zpěv. V programu se představili pedagožka a studenti Konzervatoře Pardubice - Ondřej Mejsnar obstaral hru na varhany, MgA. Hana Medková, Ph.D. a Iva Hlaváčková příjemně čarovaly svými hlasy. Auditorium mohlo slyšet skladby známých autorů. Zazněla díla Johna Stanleyho, Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha a mnoha dalších slavných umělců. Nebyli opomenuti ani čeští autoři, kupříkladu zazněla Biblická píseň č. 10 od Antonína Dvořáka. Posluchači ocenili vystupující mohutným potleskem ve stoje.  

Ředitelství Konzervatoře Pardubice moc děkuje všem účinkujícím za umělecké výkony a za vzornou reprezentaci naši školy v zahraničí. Také jsme rádi, že jsme se této krásné akce našeho zřizovatele, tj. Pardubického kraje mohli zúčastnit.


převzato z 
https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/104626/parizsky-koncert-studentu-konzervatore-pardubice-predstavil-dila-svetovych-autoru#