20. 5. 2019 Další cenné kovy z mezinárodní soutěže pro naše akordeonisty

přidáno: 20. 5. 2019 7:10, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 20. 5. 2019 7:11 ]


Ve dnech 16. 5. a 17. 5. 2019 se konala na Slovensku (Nové Zámky) Mezinárodní akordeonová soutěžní přehlídka uměleckých škol a mistrovské kurzy ve hře na akordeon. Čtvrtý ročník mezinárodní soutěže organizovalo Združenie akordeonistov Slovenska s cílem spojovat a podporovat interprety hry na akordeon od žáků Základních uměleckých škol až po studenty vysokých uměleckých škol a akademií. 
V kategorii 8A (studenti konzervatoří 1. – 3. ročník) soutěžili z Konzervatoře Pardubice studenti Martin Klimeš – 2. ročník kombinované formy vzdělávání a Sabina Stehlíková – 3. ročník denní formy vzdělávání – třída Antonína Dvořáka. V kategorii 8B (studenti konzervatoří 4. - 6. ročník) soutěžil Václav Bílek – 4. ročník denní formy vzdělávání – třída Mgr. Jakuba Jedlinského. Všichni podali velmi dobré a soustředěné výkony a v konkurenci, která je vždy v této přehlídce velmi početná a na vysoké interpretační úrovni, získali tato ocenění.

Martin Klimeš - 2. cena (pouze o 0,5 bodu za 1. cenou)
Sabina Stehlíková - Čestné uznání
Václav Bílek -         Čestné uznání

Student Martin Klimeš se po svém soutěžním výkonu aktivně zúčastnil mistrovských kurzů a to ve třídě Prof.  Borut  Zagorantskeho, který vyučuje na Hudební akademii v Ljubljani a na Hudební akademii v Pule.

Antonín Dvořák
tajemník oddělení akordeonu a kytary
Ředitelství Konzervatoře Pardubice se připojuje ke gratulaci a blahopřeje všem soutěžícím i jejich pedagogům za vynikající přípravu a vzornou reprezentaci školy.     

Mgr. Dalibor Hlava v. r.  
ředitel Konzervatoře Pardubice