7. 12. 2017 Ocenění našich studentů - Mladý talent Pardubického kraje 2017

přidáno: 7. 12. 2017 5:21, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 7. 12. 2017 5:23 ]


V pondělí 4. prosince byly v sále Jana Kašpara na Krajském úřadu udělovány ceny Mladý talent Pardubického kraje. Pamětní list a odměnu ve formě poukázky si za své úspěchy odneslo dvanáct žáků a studentů z celého Pardubického kraje.

Za Konzervatoř Pardubice ocenění Mladý talent pro rok 2017 získali:

Kristýna Kůstková (Konzervatoř Pardubice) je žákyní pardubické konzervatoře, kde se
věnuje klasickému zpěvu. Zvítězila a stala se absolutní vítězkou v soutěži konzervatoří ve zpěvu, vystupovala v New Yorku.

Matyáš Novák (Konzervatoř Pardubice) je žákem pardubické konzervatoře. V klavírní soutěži Aci Bertoncelje ve Slovinsku zvítězil, účastnil se také mezinárodní soutěže v New Yorku, kde získal 1. cenu.

Ocenění Mladý talent Pardubického kraje je program podpory nadaných žáků, který vyhlašuje odbor školství Krajského úřadu Pardubického kraje. Cenu, na jejíž udělení předkládá návrh škola, získávají žáci základních a středních škol, kteří dosáhli vynikajících umístění v celostátních a mezinárodních soutěžích, pracovali na úspěšných projektech nebo dosáhli výrazných úspěchů v některém
z oborů. V letošním ročníku bylo přijato 26 návrhů, komise z nich vybrala 12, a to 2 v kategorii žáků 5. – 9. tříd ZŠ a 10 v kategorii žáků středních škol.

Celou akci hudebně podpořila a provázela swingová kapela Konzervatoře Pardubice Banda di Feste - piccolo (malé obsazení) s průvodním slovem jejího uměleckého vedoucího Mgr. Jaromíra Höniga.

Ředitelství Konzervatoře Pardubice moc blahopřeje všem oceněným a jejich pedagogům za vynikající přípravu a vzornou reprezentaci školy. 

Mgr. Dalibor Hlava v. r.
ředitel Konzervatoře Pardubice

Oficiální zpráva Pk: