20. 12. 2017 - Krásné představení Andersen - ve spolupráci se ZUŠ Pardubice, Havlíčkova 925

přidáno: 2. 4. 2018 14:58, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 2. 4. 2018 14:59 ]


19. a 20. prosince 2017 vyzněla s velkým úspěchem a nebývalým ohlasem v pardubickém Východočeském divadle a následně pak i na Pipichově chrudimské operní scéně (ve spolupráci se Základní uměleckou školou Pardubice – Havlíčkova) série úchvatných vánočních baletních představení (včetně dojímavých koled z pera význačného hudebního teoretika a skladatele druhé poloviny 19. století Karla Steckera – jednoho z významných učitelů Josefa Suka) pod dramaturgickou hlavičkou „Andersen“, obsahující úvodní premiérový balet někdejšího významného pedagoga pardubické konzervatoře prof. Otakara Tvrdého „Perníková chaloupka“ a finální baletní feérii Oskara Nedbala ztvárněnou ve formě jevištní suity jeho takřka již populárního díla, inspirujícího se pohádkovým světem velikého dánského básníka a spisovatele Hanse Christiana Andersena.
V tomto velmi úspěšném předvánočním divadelním soiré se představili žáci tanečního oboru Základní umělecké školy Pardubice – Havlíčkova, Smíšený sbor pardubické konzervatoře a rovněž Symfonický orchestr tohoto profesionálního hudebního učiliště pod vedením svého šéfdirigenta Mgr. Tomáše Židka Ph.D., jejichž úctyhodný výkon byl po právu odměněn vstřícným a zcela zaslouženým aplausem.


Pardubice, 21. prosince 2017                                                                        Vladimír KulíkYoutube - Chrudim: