14. 11. 2017 Koncert vítězů 3. ročníku Pardubických dechů

přidáno: 13. 11. 2017 7:50, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 13. 11. 2017 7:51 ]


14. 11. 2017, v 19:30 hodin se Sukově síni Domu hudby uskuteční Koncert vítězů 3. ročníku soutěže dechových nástrojů Pardubické dechy 2017.
Letos se soutěže zúčastnilo 95 konzervatoristů z celé ČR a odborná porota pod vedením Prof. Radomíra Pivody (1. flétnista České filharmonie a pedagog AMU) neměla díky vysoké hráčské úrovni lehkou práci.

Mgr. Alois Mech - ZŘ


      Sdružení přátel Konzervatoře v Pardubicích, ve spolupráci s vedením Konzervatoře Pardubice, pod záštitou Komorní filharmonie Pardubice a za finanční podpory Statutárního města Pardubice a zřizovatele Konzervatoře Pardubice, Pardubického kraje, pořádají každoročně pro studenty dechových nástrojů konzervatoří ČR soutěžní setkání, které umožní porovnání jejich vzájemných interpretačních dovedností.
    Soutěž letos proběhla ve dnech 26. - 28. října 2017 na půdě Konzervatoře Pardubice s velkým zájmem a ohlasem všech zúčastněných škol. Soutěžilo se v Sukově síni, po celou dobu byl zajištěn plný klavírní servis krásného křídla zn. Steinway, dobré zázemí a prostory pro rozehrávání všech soutěžících, čili velmi regulérní podmínky. Letos soutěžily dřevěné dechové nástroje v 5 oborech (hra na flétnu, hoboj, klarinet, saxofon a fagot) a třech věkových kategoriích. Celkem se zúčastnilo 95 soutěžících se svými korepetitory a velice často doprovázených svými profesory a rodiči. Celkem naší školou i s návštěvníky na místech diváků prošlo za 28 soutěžních hodin cca. 200 zainteresovaných osob.
    Velmi nás potěšilo, že naše pozvání do poroty přijal sóloflétnista České filharmonie a dlouholetý pedagog AMU v Praze Prof. Radomír Pivoda a a stal se předsedou sedmičlenné odborné poroty. Jeho objektivnost a velký nadhled přinesly úspěchům v tomto ročníku punc exkluzivity.
    Soutěž pomohla všem studentům prověřit jejich schopnosti, připravenost na budoucí klání o hlavní soutěž v životě, tj. splnění konkurzů k získání zaměstnání, např. v symfonických orchestrech a filharmoniích. Kromě poznání nového repertoáru, způsobů interpretace, dalších profesních informací, jim dále přinesla nová přátelství, kontakty s možnými, budoucími konkurenty a spolupracovníky.
    Konzervatoř Pardubice, přesněji její dechové oddělení, dosáhlo na této soutěži významných úspěchů (2x 1. cena, 1x 2. cena, 6x 3. cena a 2x čestné uznání). Nyní, s měsíčním odstupem můžeme prohlásit, že většinu soutěžících z naší školy tyto úspěchy významně nastartovaly k další velmi úspěšné aktivitě. 
    Chtěli bychom touto cestou poděkovat Pardubickému kraji a Statutárnímu městu Pardubice za významnou finanční podporu a věříme, že se soutěž, s krásným pardubickým názvem, bude v nově vytvořené tradici v dalších letech opakovat.

Ċ
Alois Mech,
13. 11. 2017 7:51
Ċ
Alois Mech,
13. 11. 2017 7:51