12. 12. 2017 Vánoční koncert swingové kapely Konzervatoře Pardubice Banda di Feste

přidáno: 2. 4. 2018 14:52, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 2. 4. 2018 14:53 ]


 Swingová kapela Konzervatoře Pardubice Banda di Feste se představila pardubickému publiku na koncertu s názvem Swingové vánoce, který pořádala agentura NA NIC dne 12. prosince 2017 v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích.
 Kapela se svým dirigentem Pavlem Hlubučkem a uměleckým vedoucím Mgr. Jaromírem Hönigem předstoupila před poměrně dobře zaplněný sál s novým programem, který přímo necílil na vánoční charakter večera, ale cílem bylo spíše malé pozastavení se v předvánočním shonu a snahou trochu pobavit a vytvořit příjemnou pohodu při poslechu skladeb patřících do světového swingového repertoáru.
 V náročném a téměř dvouhodinovém programu se s kapelou  představila jejich stálá hostující zpěvačka (studentka konzervatoře J. Ježka v Praze) Kateřina Vacková, která vždy upoutá dokonalým zvládnutím i obtížných partů (např. skladba BIG TIME) a je schopna profesionálně odlišit charaktery jednotlivých partitur. Její znělý hlas se výborně pojí k tomuto stylu hudby. Další host -  zpěvák Jan Kučera se představil v písni O. Nového „JEN PRO TEN DNEŠNÍ DEN“ z filmu Kristián, kterou pojal ve stylu postavy Kristiána.  Dalším sólistou byl výborný saxofonista Jan Vostrovský (AGAINST OLL ODDS), který se dále představil společně s dalším saxofonistou Lukášem Hortem v krátkých improvizacích některých skladeb, podobně jako i další členové kapely (trubka, trombon, kytara, bas, bicí). Milým překvapením bylo vystoupení stepařky Gabriely Vítové ve skladbě CUTE. Předvánoční atmosféru připomněla směs melodií pod názvem SANTA CLAUS PŘICHÁZÍ.
  Kapela Banda di Feste se představila pardubickému (a nejen pardubickému) publiku již několikrát a je nutno konstatovat, že tyto koncerty mají vždy velmi dobrou úroveň. Kapela, která existuje teprve tři roky se stále zlepšuje a její výkony již snesou srovnání s mnohými dalšími kapelami tohoto žánru. Významnou zásluhu na tom má její dirigent Pavel Hlubuček, který mimo prefektní vedení je schopen vytvořit na pódiu příjemnou a uvolněnou atmosféru.
 Programem tentokrát provázeli dva moderátoři, jako host redaktorka Českého rozhlasu Pardubice Pavla Pilařová (někdejší absolventka Konzervatoře Pardubice) a Mgr. Jaromír Hönig. Celkový záměr koncertu doplnil improvizovaný barový pult na pódiu, kde obsluha nabízela k osvěžení nápoje (nealkoholické) jak sólistům, tak i členům kapely. Výborné publikum (někteří posluchači si známé melodie prozpěvovali se sólisty) si vyžádalo dva přídavky, v nichž se řada z  nich připojila skandovaným potleskem, který podtrhl příjemnou atmosféru koncertu.  Banda di feste  dostála svému názvu – tedy kapela pro zábavu a dobrou pohodu.

Mgr. Pavlína Klokočníková