26. 3. 2015 Koncert studentů akordeonového oddělení na ZUŠ ve Vysokém Mýtě

přidáno: 13. 4. 2015 7:39, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 13. 4. 2015 7:39 ]


Ve čtvrtek 26. března vystoupili studenti akordeonového oddělení pardubické konzervatoře na základní umělecké škole ve Vysokém Mýtě. V první půlce společného koncertu se představili žáci základní umělecké školy, kteří nastartovali dobrými výkony a pestrou dramaturgií vynikající úroveň celého koncertu. Za Konzervatoř Pardubice se představily studentky: V. Krejčířová - 1.r., A. Březíková - 2.r., M. Ambrožová - 5.r., V. Leksová - 6.r. Na koncertě zazněly skladby barokních mistrů Bacha a Scarlattiho i skladby soudobých autorů. Krásným zpestřením celého programu pak byla kombinace akordeonu se zpěvem. Duo Mariana Ambrožová a Veronika Leksová uchvátilo publikum krásnou a tklivou hudbou argentinského skladatele a hudebníka A. Piazzolly. Závěr koncertu patřil vzpomínce na V. Kaprálovou v písních Bohuslava Martinů.

Za pozvání, skvělou organizaci a hojnou účast posluchačů bychom rádi poděkovali vedení Základní umělecké školy Vysoké Mýto a paní učitelce Haně Dostálové. Rádi bychom také poděkoval paní Mgr. Jarmile Chaloupkové za výbornou přípravu studentky pěveckého oddělení M. Ambrožové.

Po Velikonocích čekají akordeonové oddělení další koncerty:
Úterý 7. dubna - koncert na ZUŠ Ledeč nad Sázavou.
Středa 13. května od 19h - Absolventský koncert Veroniky Leksové, Rytířský sál Zámku Pardubice.
Čtvrtek 14. května od 18h - koncert v Lázních Aurora v Třeboni, ve stejný den budou probíhat akordeonové kurzy na ZUŠ Třeboň. Jako lektoři se zde představí pedagogové akordeonového oddělení Konzervatoře Pardubice - prof. Antonín Dvořák a Mgr. Jakub Jedlinský.