24. 9. 2014 Konzervatoř v nové sezoně s Josefem Sukem

přidáno: 24. 9. 2014 6:27, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 9. 1. 2015 4:13 ]
Konzervatoř Pardubice oslavila v uplynulém školním roce 35 let od svého založení. Rok mimořádných akcí byl orámován počátkem sezony
koncertem k 80. narozeninám Maestra Libora Peška, kde účinkovaly pod jeho vedením náš symfonický orchestr a Komorní filharmonie Pardubice, a na konci koncertem k 80. narozeninám našeho bývalého ředitele a jednoho z iniciátorů založení konzervatoře, Mgr. Miloslava Stříteského. V rámci oslav se uskutečnilo téměř 50 koncertů, např. operní představení W. A. Mozarta Divadelní ředitel či symfonicko-baletní představení Šeherezáda. Jedním z vrcholů bylo provedení Dvořákovy Stabat Mater v rámci Pardubického hudebního jara, při kterém hrála a zpívala s hostujícími umělci doslova celá škola (250 účinkujících na pódiu). 
   Kromě koncertů jsme organizovali celostátní soutěž konzervatoří, ve které jsme byli nakonec nejúspěšnější školou. 
   Pro ještě vetší podporu naší kvalitní hudební výuky proběhlo mnoho odborných seminářů a masterclassů (např. italský pěvec Maestro Carangello, houslista Leoš Čepický, flétnistka Carol Wincenc z proslulé Juilliard School of Music New York).
   Naši studenti se zúčastnili mnoha soutěží a získali řadu prvních cen i několik absolutních prvenství, např. multiinstrumentalistka Hedvika Švendová – kytara, flétna, nebo jeden z nejvýraznějších talentů, pěvec Petr Nekoranec. Ten letos pokračuje v nastoupeném směru, kdy v září získal na jedné z největších světových pěveckých soutěží ve francouzském Toulouse v konkurenci 250 pěvců 2. cenu jako nejmladší účastník. 
   Také náš Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice získal pod vedením našeho dirigenta  a pedagoga Tomáše Židka absolutní prvenství v soutěži Českého rozhlasu Concert Bohemia 2014.
   Letošní školní rok bude věnován výročí Josefa Suka cyklem koncertů a odbornými přednáškami pod sloganem „Hudba našeho srdce“. Nebližší událostí bude Podzimní symfonický koncert 13. listopadu v 19:00 hodin u nás na konzervatoři symbolicky v Sukově síni. 
 Mgr. Alois Mech – zástupce ředitele