15. 9. 2013 Komorní dechovka Konzervatoře Pardubice roztančila PERGOLU

přidáno: 2. 12. 2013 23:59, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 2. 12. 2013 23:59 ]
Komorní dechovka Konzervatoře Pardubice (KDKP) byla po úspěšném vystoupení 23. června 2013 opětovně pozvána Měst. úřadem obvodu II – Pardubice–Polabiny, k dalšímu promenádnímu koncertu, tentokrát v neděli 15. září 2013.
Přes nepříliš ideální počasí čekali milovníci tohoto hudebního žánru i v dešti, a dočkali se. V 16.00 hod. přestalo pršet a koncert KDKP proběhl v příjemné atmosféře početného publika, které si již na tuto kapelu začíná zvykat, a které odměňovalo ji i sólistky srdečným potleskem. Na programu byly známé a ověřené skladby našich skladatelů tohoto žánru a publikum se bavilo a tančilo nejen na orchestrální skladby, ale oceňovalo i stylovou interpretaci písniček v podání sólistek – Anety Šilhánkové, Elišky Hájkové i hosta Nely Šilhánkové. Pořadem slovem provázel vedoucí souboru Mgr. Jaromír Hönig.
Všichni účinkující si dokázali svým vystupováním a interpretací známých melodií získat vděčné publikum a vytvořit velmi pěknou atmosféru nedělního odpoledne. Jak dokazují pořízené fotografie (autor Mgr. Alois Mech), Komorní dechovka Konzervatoře Pardubice doslova roztančila Pardubickou Pergolu.
Mgr. Jaromír Hönig