30. 10. 2012 Dechovka Konzervatoře Pardubice

přidáno: 30. 10. 2012 15:40, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 7. 11. 2012 12:30 ]

Dechovka Konzervatoře Pardubice

Ve školním roce 2012/2013, přesněji řečeno 1. září 2012 byl na Konzervatoři Pardubice založen nový soubor – dechový orchestr. Vzhledem k tomu, že se jedná o početně menší seskupení studentů školy čítající 12 kmenových hráčů s předpokladem určité varialibity, byl přijat název

KOMORNÍ DECHOVKA KONZERVATOŘE PARDUBICE

Vedoucím souboru byl ředitelem školy Mgr. Daliborem Hlavou jmenován pedagog školy, Mgr. Jaromír Hönig.
Základní obsazení činí Es-klarinet (nebo flétna), 2 klarinety, 2 křídlovky, tenor, baryton, trombón, tuba, bicí a 2 sólisté – zpěváci.
Repertoár se postupně buduje a vychází jednak z „klasického dechovkové literatury“, doplněné partiturami z oblasti taneční a zábavné hudby.
První vystoupení souboru se uskutečnilo v neděli 30. září 2012 na nádvoří pardubického zámku při příležitosti slavnosti dožínek, organizovaných Pardubickým krajem. Toto první vystoupení bylo přijato posluchači velmi dobře a soubor obdržel poděkování od zřizovatele Konzervatoře Pardubice, jímž je právě Pardubický kraj.
Komorní dechovka Konzervatoře Pardubice chce „dechovkový“ repertoár realizovat s potřebnou dávkou profesionální interpretace na vysoké umělecké úrovni. Bude se postupně zařazovat mezi obdobné soubory vystupující nejen při obdobných akcích, ale i při dalších vhodných příležitostech.