26. - 30. 11. 2012 Mistrovské pěvecké kurzy Maestra Antonia Carangela z Vídně

přidáno: 7. 11. 2012 9:50, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 7. 11. 2012 15:00 ]
 
Pěvecké oddělení Konzervatoře Pardubice ve spolupráci se Sdružením přátel konzervatoře pořádá:
Mezinárodní mistrovské pěvecké kurzy
26. - 30. listopadu 2012 denně od 10:00 -17:00 hodin v Malém sále nebo Komorním sále Konzervatoře Pardubice
a
Koncert účastníků kurzů
pátek 30. listopadu 2012 v 16:00 hodin v Malém sále Konzervatoře Pardubice
 
 
Antonio Carangelo
se narodil v Lecce v jižní Itálii. Studoval na hudební fakultě v Ženevě a na umělecké Akademii v Osimu. Dalším studiem se zdokonaloval u proslulého tenoristy Maria del Monaca a u vynikajícího pedagoga Ettora Campogallianiho, u kterého studovali Luciano Pavarotti, Mirella Freni, Renata Tebaldi, atd. U těchto skvělých učitelů získal hluboké znalosti, které mu otevřely dveře na operní scény celého světa.

Debutoval ve Velkém divadle v Ženevě, rozhodujícím způsobem na sebe upozornil jako Ernani v New Yorku. Den po newyorské premiéře napsal David Westwood v Opera News: „Carangelo má úžasné scénické charisma a výraz podpořený výtečnou hlasovou technikou.” Vystupoval v mnoha operních domech, jako jsou Osimo, Lecce, Bergamo, Udine, Milan, Lyon, St Etienne, Tokio, New York atd., kde ztvárnil hlavní tenorové role v operách Rigoletto, La Traviata, Macbeth, Ernani, L’elisir d’amore, Lucia di Lammermoor, Tosca, La Bohème, Gianni Schicchi, Madame Butterfly, Werther, Don Giovanni, atd.

V posledních letech Maestro Antonio Carangelo založil vlastní pěveckou akademii ve Vídni - CARANGELO AKADEMIE, kde předává své bohaté zkušenosti další pěvecké generaci. Pořádá též mistrovské pěvecké kurzy po Evropě. Od roku 2007 působí jako člen poroty Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech.
K jeho žákům patří sólisté Státní opery ve Vídni, hosté Salcburského festivalu, sólisté benátského divadla La fenice, opery v Teatro Colón v Buenos Aires, královské opery Covent Garden v Londýně atd.
Více na: