19.10.2012 Ocenění našich studentů primátorkou MUDr. Š. Fraňkovou

přidáno: 19. 10. 2012 1:37, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 29. 10. 2012 16:01 ]
Dne 15. 10. 2012 byli primátorkou města Pardubic MUDr. Štěpánkou Fraňkovou oceněni tito naši studenti (více článek vpravo):
Zleva: Primátorka MUDr. Štěpánka Fraňková, Hedvika Švendová a ředitel Konzervatoře Mgr. Dalibor Hlav
 
Petr Nekoranec, zpěv, 2. ročník (ve školním roce 2011/12)
Hedvika Švendová, kytara, 1. ročník (ve školním roce 2011/12)
Aneta Kubečková, akordeon, 6. ročník (ve školním roce 2011/12)
Lukáš Bartoníček, klarinet, 1. ročník (ve školním roce 2011/12)
 
Ředitelství Konzervatoře Pardubice studentům i jejich pedagogům blahopřeje
a děkuje za vzornou reprezentaci školy.
Mgr. Dalibor Hlava
ředitel konzervatoře
 

   
Článek na stránkách Magistrátu města Pardubice:
 
 
Město ocenilo nejúspěšnější studenty a žáky
Více než 80 studentů pardubických středních škol a žáků škol základních dnes (15. 10. 2012) převzalo ve Společenském sále pardubické radnice ocenění za studijní úspěchy, kterých dosáhli v uplynulém školním roce. Město se pravidelným oceňováním nejlepších žáků a studentů již tradičně snaží motivovat nadanou mládež a povzbuzovat ji v dalším studiu.

 
„Všichni víme, že jen talent k úspěchu nestačí.  Že kromě nadání je třeba i píle a pevná vůle. Proto se město před lety rozhodlo, že vedle pedagogů bude každoročně oceňovat také úspěchy jejich svěřenců. Chceme tak dát mladým lidem najevo, že jejich úspěchy vnímáme, vážíme si jich a držíme jim pěsti do dalších let,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.
 
Před třinácti lety ocenily Pardubice poprvé úspěšné středoškoláky, před čtyřmi lety také žáky základních škol. „Připadlo nám nespravedlivé vynechat žáky základních škol a nižších gymnázií, vždyť mnozí z nich už dosahují úctyhodných výsledků, “ řekl předseda komise pro výchovu a vzdělávání Josef Kubát.
 
O tom, že si mladí lidé tohoto ocenění váží, svědčí i narůstající počty laureátů. „Před pěti lety město ocenilo 14 nejlepších středoškoláků, letos je jich již 36. Podobné je to u žáků základních škol. Zatímco v roce 2009 jsme ocenili 27 žáků základních škol a nižších gymnázií, letos čítá seznam již 49 jmen,“ dodal Kubát. „Z těch, které jsme tu před časem ocenili, jsou dnes úspěšní studenti či absolventi vysokých škol, lidé odborně erudovaní a úspěšní. A to jsme si přáli od samého počátku,“ dodal.
 
 „Je vidět, že máme řadu nadaných dětí. Často nejsou úspěšní pouze v jednom oboru. Letos byl například oceněn Jiří Etrych z kvarty dašického gymnázia. Kromě toho, že suverénně vyhrál okresní i krajské kolo olympiády v českém jazyce a já věřím, že nezklame ani v kole celostátním, bodoval v krajských kolech matematické, fyzikální a chemické olympiády a ještě zvítězil v krajském kole soutěže Právo pro každý den. To je něco úžasného,“ konstatovala primátorka.
 
Zatímco v minulých letech město oceňovalo nejlepší studenty a žáky věcnými dary, letos se rozhodlo pro finanční ocenění. Poprvé se totiž mezi navrženými ocitly nejen jednotlivci, ale také kolektivy. Například trojice studentek z Labské hotelové školy zvítězila v krajském kole celostátní soutěže ve znalostech v oblasti zdravého životního stylu SAPERE – vědět, jak žít, trojice žáků ZŠ Benešovo náměstí zase vybojovala 13. místo v celostátní soutěží Finanční gramotnost.
Ċ
Alois Mech,
19. 10. 2012 1:37