10.12.2012 Ohlédnutí za Masterclassem A. Carangela

přidáno: 16. 12. 2012 6:49, autor: Alois Mech   [ aktualizováno 16. 12. 2012 6:51 ]
Ve dnech 26.-30.listopadu 2012 pořádalo pěvecké oddělení Konzervatoře v Pardubicích Mistrovské pěvecké kurzy italského tenoristy Maestra Antonia Carangela.
Bylo nám velkou ctí přivítat na naší půdě významnou osobnost operního světa, která předává své bohaté zkušenosti dalším pěveckým generacím po celém světě.  Výuka probíhala denně v Malém nebo Komorním sále školy a účastnili se jí naši současní i bývalí studenti - T.Hořejšová, J.Prouzová, A.Flečková, M.Vostřelová, Z.Hátlová, M.Vostřelová, M.Skalický, N.Uramová, M.Ambrožová, P.Nekoranec, V.Boštík, J.Patočka, Š.Hlochová a K.Kůstková. Klavírní spolupráce se ujali Mgr.V.Přidalová a prof.J.Picek.
Kurzy byly završeny Závěrečným koncertem účastníků kurzů v pátek 30.11.2012 v 16 hod. v Malém sále školy, na kterém studenti prezentovali výsledek své týdenní práce s Maestrem Carangelem.
Pro všechny zúčastněné i přihlížející to byl velmi tvůrčí, inspirativní a energií nabitý týden, získaly mnoho podnětů pro jejich další pěvecký i osobnostní růst jak v oblasti techniky zpěvu, interpretace tak i pedagogiky.
Věříme, že se nám do budoucna podaří realizovat další podobné projekty a naši studenti budou mít možnost se setkávat se zajímavými osobnostmi pěveckého světa.
MgA. Hana Medková
vedoucí pěveckého oddělení