6.5.2012 Paul O´Dette na Konzervatoři Pardubice

přidáno: 26. 4. 2012 6:42, autor: Alois Mech

Seminář s Paulem O´Dettem
Máte jedinečnou příležitost se osobně setkat s jedním z největších loutnistů současnosti.

V případě zájmu nás kontaktujte na e-mailu:
teamkutnahora@seznam.cz

6. května 2012

Místo konání: Malý sál Domu hudby, Konzervatoř Pardubice v 10:00hodin

Paul O´Dette

„ … bezpochyby největší génius svého nástroje…“ (Toronto Globe and Mail) - takto bývá odborným tiskem označován Paul O’Dette. V povědomí vešel především svými sólovými koncerty a nahrávkami renesanční loutnové hudby. Je také ale vyhledávaným hráčem continua a díky tomu spolupracuje s významnými soubory a dirigenty mezinárodního hudebního života (Jordi Savall, Gustav Leonhardt, Nikolaus Harnoncourt, William Christie, Christopher Hogwood, Andrew Parrott, Nicholas McGegan…). Slyšet ho můžeme také díky množství nahrávek pro rozhlasové a televizní společnosti v Americe, Evropě, Japonsku a Austrálii.

Kromě své umělecké činnosti je Paul O'Dette zanícený badatel, který zkoumá a zpracovává zdroje hudby ze sedmnáctého století. Zveřejnil množství článků a teoretických spisů o dobové interpretaci. Je spoluautorem statí o Dowlandovi v New Grove Dictionary of Music and Musicians a ve spolupráci se Stephenem Stubbsem napsal knihu o barokním zpěvu.

Od roku 1976 vede oddělení pro starou hudbu na Eastman School of Music a je také uměleckým vedoucím Boston Early Music Festival.

Jeho diskografie čítá více jak 130 CD. Řada jeho nahrávek získala titul „nahrávka roku“ v prestižním hudebním časopisu Gramophone. Kompletní nahrávka loutnové hudby J. Dowlanda byla oceněna Diapason d’Or de l’Année. Umělecké kvality pak plně dokresluje pět nominací na cenu Grammy.