26. - 28. 11. 2004 Soutěžní přehlídka konzervatoří ČR

přidáno: 19. 5. 2012 11:12, autor: Alois Mech

XXVIII. Soutěžní přehlídka konzervatoří ČR
v oborech hra na klavír, hra na akordeon a sólový zpěv

Hudební mládí v Pardubicích
Institut dětí a mládeže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky pověřil Konzervatoř Pardubice organizací XXVIII. Soutěžní přehlídky konzervatoří ČR v oborech hra na klavír, hra na akordeon a sólový zpěv. Ve dnech 26. - 28 listopadu 2004 se tedy sjedou nejlepší mladí umělci těchto oborů do Pardubic, . . . . . .

aby představili své interpretační umění a reprezentovali své školy před odbornými porotami, kterým budou předsedat Prof. Ivan Klánský (klavír), prof. Alois Ježek (zpěv) a prof. Milan Bláha (akordeon).
Soutěž proběhle v sobotu a v neděli v Domě hudby (obor klavír v Sukově síni, obor zpěv v Malém sále a obor akordeon v Tanečním sále konzervatoře) v dopoledních i odpoledních hodinách.
Slavnostní zahájení XXVIII. Soutěžní přehlídky bude v pátek v 18.30 hod. v Sukově síni, v neděli od 17.00 hod. se pak opět v Sukově síni představí laureáti soutěže na koncertě vítězů. Společnost CMI Melodia a.s. Hradec Králové zapůjčila pro tuto soutěž dva koncertní klavíry YAMAHA (na nich se bude soutěžit) a další tři klavíry pro účely přípravy soutěžících klavíristů. Po dobu soutěže bude v Domě hudby instalována výstavka digitálních nástrojů, které tato společnost distribuuje na náš trh (digitální klavíry - clavinovy). Společnost CMI Melodia a.s. rovněž udělí Stipendium YAMAHA vítězům jednotlivých kategorií v oboru hra na klavír a též absolutnímu vítězi XXVIII. Soutěžní přehlídky konzervatoří ČR.

Mgr. Jaromír Hönig, ředitel konzervatoře